Kondycja włosów
Tagi: , ,

Aby utrzymać włosy w dobrej kondycji nie wolno nam zapomnieć o odżywianiu ich od wewnątrz. Zbawienny wpływ na ich wygląd ma nawilżanie. Korzenie włosów pozbawione wody doprowadzają do tego, że włosy staja się suche i łamliwe. Często brak odpowiedniej ilości wody wpływa na ich spowolniony wzrost, a nawet jego zatrzymanie.

To właśnie zakończenia nerwowe, które odpowiadają za żywotność skóry i korzeni włosów, potrzebują najwięcej wody. Aby zapobiec odwodnieniu skóry głowy zalecane jest częste picie wody, zwłaszcza podczas ćwiczeń, choroby, bądź z okresie dużego nasłonecznienia i wysokich temperatur. Niewskazane jest spoczywanie dużej ilości kawy, herbaty i alkoholu, bowiem te napoje sprzyjają nadmiernemu wydalaniu wody. Aby uzupełniać jej niedobory w organizmie kobietom zaleca się picie ponad dwa litry wody dziennie, mężczyznom około trzech litrów. Odwodnienie włosów może nastąpić pod wpływem czynników z, zewnątrz np. stosowanych środków chemicznych, twardej wody, wiatru, czy niszczącego działania słońca. Każdy włos złożony jest w jednej czwartej z wody, dlatego, aby były one bujne, lśniące i prawidłowo rosły musimy dbać o to, aby nie doprowadzić do odwodnienia i jej ubytku. Kolejnym po wodzie, bardzo ważnym, składnikiem, który ma istotny wpływ na stan naszych włosów jest odpowiednia dieta, która dostarcza organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin.

Bardzo ważne jest, aby witaminy zostały dostarczone wraz ze spożywanym pokarmem, ponieważ to właśnie wtedy dostarczamy odpowiednia ilość witamin i minerałów, pod warunkiem, ze nasza codzienna dieta jest przemyślana i zdrowa. Ponieważ nasze włosy zbudowane są głównie z białka, należy pamiętać, aby w diecie znalazły się pokarmy bogate właśnie w ten składnik. Należą tu sery, mięso, jajka, orzechy, nasiona, a także ryby, które dodatkowo zawierają w swoim składzie kwasy tłuszczowe, działające równie zbawiennie na wygląd włosów. Podstawowe witaminy, które powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie, to: witamina A, B, C, E, potas i żelazo. Dodatkowo nie możemy zapomnieć, aby dostarczać organizmowi podstawowych kwasów tłuszczowych: omega -3, omega-6. Kwas omega-3 występuję, w ziarnach dyni, rybach, warzywach ciemnozielonych oraz oleju lnianym. Tłuszcze omega-6 pojawiają się m.in. w ziarnach słonecznika, kukurydzy, dyni i ogóreczniku lekarskim.

O włosy warto jest dbać tak samo, jak o skórę. Zarówno skóra, jak również włosy potrzebują witamin, minerałów i substancji odżywczych, które będą wpływały na ich stan, wygląd oraz zdrowie. Szczególnie, jeśli są już pewne problemy z włosami. Odzywka do włosów jest jednym z bardziej popularnych kosmetyków wykorzystywanych do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Tak […]

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów dzieci to bardzo szeroki temat, ponieważ dziecko to zarówno noworodek, jak również i nastolatek. Delikatny organizm dziecięcy zdecydowanie inaczej reaguje na chemikalia niż organizm dorosły. Podstawowe kosmetyki, jaki są przeznaczone do pielęgnacji włosów dziecka to szampon wraz z oliwką – wystarczy oliwa z oliwek i olejek kokosowy, Dziecku nie potrzeba […]

leczenie narkomanii | zmiękczacz