Kosmetyki
Tagi: , ,

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów dzieci to bardzo szeroki temat, ponieważ dziecko to zarówno noworodek, jak również i nastolatek. Delikatny organizm dziecięcy zdecydowanie inaczej reaguje na chemikalia niż organizm dorosły.

Podstawowe kosmetyki, jaki są przeznaczone do pielęgnacji włosów dziecka to szampon wraz z oliwką – wystarczy oliwa z oliwek i olejek kokosowy, Dziecku nie potrzeba właściwie nic więcej jego organizm radzi sobie sam z właściwym natłuszczeniem włosów.

Obecnie propozycje kosmetyków dziecięcych są znacząco bogatsze niż kilkanaście lat temu, ale sprawdzając reklamy, odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy traktować włosy dziecka chemią? Czy jest to naprawdę potrzebne?

Najbezpieczniejsze są kosmetyki, posiadające aktualne badania i atest Instytutu Matki i Dziecka, wówczas jesteśmy pewni, że ten konkretny kosmetyk jest 100% pewny właściwy dla konkretnej grupy wiekowej.

Nawet takim znanym marką jak Johnson & Johnson zdarzają się poważne wpadki: zdarza się, że stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych norm.

Noworodkom należy myć głowę mydłem o niskim stężeniu PH, dla dzieci szampony są przeważnie przeznaczone od pierwszego roku życia.
Wybór produktów dla dzieci jest obecnie olbrzymi, zachęcają nas super opakowaniami czy zapachami. Zapach nie jest najważniejszy dla naszego dziecka. Lepiej wybrać szampon, który nie będzie drażnił skóry naszego dziecka a równocześnie będzie zawierał delikatne substancje myjące. Przy wybieraniu szamponu dla dziecka musimy się kierować zdrowym rozsądkiem a nie reklamami telewizyjnymi. Pamiętaj, że nawet najlepsza marka nie gwarantuje tego, że kosmetyk jest dobry.

Zdarzają się bardzo nietypowe kosmetyki do włosów. Jeżeli dziecko ma zbyt dużą ciemieniuchę możemy nałożyć mu maskę z Linomagu – jest to rewelacyjnie działający preparat do skóry. Niewielką ilość Linomagu nakłada się na główkę dziecka, należy potem przykryć czapeczkę lub pieluszką, – jeśli problem jest niewielki, to po pół do godziny zmyj główkę dziecka, jeżeli problem jest znaczny maseczkę możemy pozostawić na całą noc. Linomag w głównym stopniu witamina F, tej witaminy teoretycznie w organizmie braknąc nie powinno. Dziecko ma bardzo delikatną skórę i tak naprawdę im mniej będziemy stosować kosmetyków i im one będą delikatniejsze tym lepiej.

Przed przystąpieniem do farbowania, włosów należy odpowiednio odżywić i poprawić ich kondycje za sprawą preparatów i kuracji pielęgnacyjnych. Aby zminimalizować działanie chemicznych środków koloryzujących warto odpowiednio nawilżyć i zregenerować nasze włosy. Pamiętajmy, że włosy o rozdwojonych, zniszczonych i łamliwych końcówkach bardziej są narażone na działanie środka chemicznego. Dlatego korzystne jest obcięcie lub podcięcie włosów przed […]

Czym tak naprawdę charakteryzuje się tak popularny w ostatnim czasie olejek arganowy, wykorzystywany między innymi do pielęgnowania włosów? Jest to przede wszystkim niezwykły specyfik pielęgnacyjny, który stoi bardzo wysoko w rankingach kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów zniszczonych. Ma tak wiele właściwości, iż jest używany przez wiele osób, zarówno pań, jak również mężczyzn. Uzyskać za jego […]

Podkładka ochronna pod łokieć