Kosmetyki do włosów
Tagi: ,

Na polskim kosmetycznym jest wiele preparatów do pielęgnacji włosów. Różnią się one nie tylko opakowaniem, ale przede wszystkim składem, przeznaczeniem, sposobem pielęgnacji, Mamy do czynienia z odzywkami, maskami, fluidami na końcówki, pojawiają się odżywiające serum do włosów, oraz produkty wzmacniające, odżywiające i nawilżające strukturę włosa. Mamy szereg preparatów w zależności od tego, jaki posiadamy rodzaj włosów. Są zarówno kosmetyki do włosów suchych i łamliwych, jak i do włosów przetłuszczających się, ciężkich i grubych.

Aby wybrać odpowiedni specyfik należy udać się po poradę do dermatologa lub do kosmetyczki albo wnikliwie czytać skład i zwartość poszczególnych preparatów. Aby osiągnąć pożądany efekt kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny zawierać takie składniki jak: aloes, ceramicy, filtry UV, gliceryna, kolagen, minerały morskie, olejki, proteiny, silikon, prowitaminę B5, witaminę A i E. W zależności od przeznaczenia preparatu, mogą one występować w różnych kombinacjach. Pośród tych składników wyróżniamy substancje, które chronią nasze włosy przed czynnikami zewnętrznymi ( promieniowanie słoneczne, działanie suchego, gorące powietrze, działanie słońca). Dodatkowo winny łagodzić podrażnienia skóry, nawilżać, uelastyczniać, regenerować, zapobiegać utracie wilgoci, natłuszczać, ułatwiać rozczesywanie, chronić kolor, nadawać połysk oraz zapobiegać elektryzowaniu się włosa.

Taki duży asortyment proponują dostępne na rynku preparaty. Wystarczy dobrać odpowiedni składnik w nich zawarty i można przystąpić do pielęgnacji. Jest wiele kobiet, które oprócz kosmetycznych nowości i mocno reklamujących się kosmetyków preferują terapie metodami naturalnymi. Dla włosów skłonnych do przetłuszczania się i wypadania wskazane są m.in. napary z pokrzywy kwiatu rumianku, skrzypu, liści orzecha. Wymienione zioła wpływają oczyszczająco, odtłuszczająco i ściągająco. Jeżeli kłopotliwe i czasochłonne jest przygotowywanie tego typu wywaru, możemy skorzystać z preparatów dostępnych w aptece w formie tabletek. Zawierają one już odpowiednio dobrane do codziennej dawki niezbędne składniki ziołowe, połączone z witaminami. Dodatkowo istotny wpływ maja na nadmierne wypadanie włosów. Jeżeli mamy problem z łupieżem najlepsza metodą naturalną jest wywar z korzenia łopianu lub kłącza tataraku. Dla suchych włosów najlepsza terapia to olej lniany, który zawiera dużo witaminy A, E i F.

Około siedemdziesięciu procent polek poddaje się zabiegowi farbowania włosów. Często jednak dzieje się to kosztem niszczenia włosów i brakiem dbałości o ich stan. Mimo, ze koloryzacja ma nam zapewnić naturalny efekt końcowy, u wielu kobiet pozostawiają on trwały ślad sztuczności. Badania pokazują, że największą bolączka kobiet są rozdwojone, przesuszone końcówki, które zdradzają, iż włosy przeszły […]

Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji. Głównie te traktowane rozjaśniaczami, wodą utlenioną i innymi silnymi, chemicznymi związkami na nie nakładanymi. Poza tym warunki zewnętrzne, jak wiatr, mróz, słońce czy deszcz szkodzi naturalnym włosom, dlatego warto je chronić przez cały rok w odpowiedni ku temu sposób. Co więcej suszenie suszarkami, prostowanie włosów również sprawia, że włosy są […]

Najlepszy salon kosmetyczny w Gliwicach - Dr Renaud. Zaufaj sprawdzonej kosmetyczce. | pasmanteria