Łysienie
Tagi: , ,

Łysienie jest choroba, którą cechuje nadmierna i nienaturalna utrata włosów. W dzisiejszych czasach stanowi coraz większy problem, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nadmierne wypadanie włosów przestaje być już domeną tylko i wyłącznie osób starszych. Przeciwnie, dotyka również młodych ludzi, co powoduje nie tylko narastające kompleksy, ale także pewne zaburzenia w swerze psychologicznej oraz oceny własnej osoby. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i jak najwcześniejsza konsultacja z lekarzem specjalistą, w tym przypadku z dermatologiem. Pozwoli ona ocenić przyczyny wypadania włosów oraz ustalenie rodzaju łysienia. Dzięki takim działaniom, chory ma szanse na podjęcie odpowiedniego dla swojego schorzenia leczenia i opracowanie terapii, która być może zahamuje proces utraty włosów. Proces wypadania włosów jest naturalna przyczyną. Nasz niepokój powinna wzbudzić utrata więcej, niż kilkudziesięciu włosów dziennie.

Zjawisko łysienia dotyczy głównie włosów na głowie i polega na zatrzymaniu wytwarzania włosa. Przyczyny łysienia mogą być bardzo różne i zależą od wielu czynników. Pierwszym czynnikiem wypadania włosów jest męski hormon płciowy zwany androgenem. Jak sama nazwa wskazuje, łysienie dotyczy w głównej mierze mężczyzn, najczęściej, którzy ukończyli pięćdziesiąty rok życia. Na tę dolegliwość skarży się około osiemdziesiąt procent mężczyzn. W niewielkiej ilości może dotykać również kobiet.

Kolejna przyczyna wypadania włosów stanowią wszelkiego rodzaju zaburzenia. Mowa tu o zaburzeniach hormonalnych, zaburzeniach całego układu nerwowego oraz chorobach układu immunologicznego. To wszystko wpływa na spowolnienie produkcji włosa, który staje się coraz cieńszy i słabszy. W wyniku tych zaburzeń włosy bardzo szybko przerzedzają się, co może doprowadzić do tworzenia się charakterystycznych placków, wówczas mówimy tu o łysieniu plackowatym. Niekiedy dochodzi do zlewania tych miejsc w jedną całość. Łysienie spowodowane tymi czynnikami dotyczy każdej grupy osób, bez względu na wiek i płeć. Trzecia przyczyna wypadania włosów są choroby zakaźne, głównie jest to gruźlica, zapalenia płuc, dur brzuszny. Przyczyna może być również grypa i wysoka gorączka. Taka sytuacja spowodowana jest toksynami, które mogą przedostawać się do włosa i zaburzać jego funkcjonowanie, co powoduje osłabienie struktury włosa i w ostateczności do jego utraty.

Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji. Głównie te traktowane rozjaśniaczami, wodą utlenioną i innymi silnymi, chemicznymi związkami na nie nakładanymi. Poza tym warunki zewnętrzne, jak wiatr, mróz, słońce czy deszcz szkodzi naturalnym włosom, dlatego warto je chronić przez cały rok w odpowiedni ku temu sposób. Co więcej suszenie suszarkami, prostowanie włosów również sprawia, że włosy są […]

Przy farbowaniu osiemdziesiąt procent sukcesu, to dobór odpowiedniego koloru włosów. W celu dobrania odpowiedniego koloru włosów, wskazane jest uprzednio ustalenie, jaki odcień ma nasza karnacja. Jeśli nasza cera charakteryzuje się ciepłym odcieniem, to powinnyśmy zdecydować się również na farby o ciepłym odcieniu. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczkami odcienia chłodnego, to korzystniej będziemy wyglądać w Kolorze o […]

http://niszcztradzik.pl