Siwe włosy
Tagi:

Siwienie naszych włosów zależy od nadtlenku wodoru w mieszkach włosowych. Pod wpływem wody utlenionej zablokowana jest synteza melaniny jako naturalnego barwnika naszych włosów.
Nadtlenek wodoru ulega zwiększeniu, ponieważ spada efektywność rozkładającego go enzymu.

Skutkuje to zakłóceniem enzymu, który odpowiadającego za wytwarzanie barwnika w mieszkach. Siwienie włosów umiejscowione może być punktowo lub może występować na całym ciele. Może pojawiać się czasowo, lub na stałe. Problem siwienia może wy również uwarunkowany genetycznie. Niekiedy struktura włosa może się starzeć w sposób przedwczesny, proces dotyczy całej jego długości.

Na trzonie włosa pojawiają się charakterystyczne zgrubieniami, które są zgrupowaniem pigmentu. Włosy stają się łamliwe i kruszą się. Ta forma starzenia się włosów występuje najczęściej na brodzie i wąsach. Powodem takiego stanu rzeczy mogą być pewne nasze predyspozycje takie jak: zła kondycja organizmu, nieprawidłowe żywienie. Pierwsze siwe włosy pojawiają się najczęściej w okolicy skroni. Niekiedy w pierwszej kolejności. Nie siwieją natomiast nigdy włosy łonowe i w pachwinach. Proces zmiany koloru włosa rozpoczyna się w korzeniu. Niedobór pigmentu powoduje zmianę koloru włosów śnieżno biały lub na kremowy. Pojawienie się siwych włosów jest skutkiem zmiany pigmentu w brodawce. Całkowita utrata pigmentu powoduje, iz kolor włosa staje się idealnie biały. Procesowi siwienia nie można zapobiec całkowicie, ale można go spowolnić. Aby siwe włosy pojawiały się później należy przestrzegać zdrowego trybu życia. Brak dbałości jest istotnym czynnikiem wczesnego siwienia. Niedobór minerałów i witamin, świeżego powietrza, odpoczynku, snu, obecność słońca, prowadzi do przedwczesnego siwienia. Przyśpieszyć proces siwienia mogą również czynniki negatywnie wpływające na zdrowie psychiczne takie jak zmartwienia, stany lękowe, smutki, depresje. Bóle głowy powodujące przemęczenie, wyczerpujące choroby, a także przepracowanie również przyśpiesza proces siwienia. Siwienie może być dziedziczone. Istnieją również przypadki osób, które osiwiały w czasie jednej nocy z powodu np. szoku. Gruczoły nadnerczy mają także wpływ na pigmentację włosów. Podczas siwienia mają one obniżoną aktywność. Można przyjąć, że najczęściej procesu siwienia włosów nie można odwrócić. Zdarza się, że kolor powraca, jednak jest to niezwykle rzadki przypadek.

Siwienie naszych włosów zależy od nadtlenku wodoru w mieszkach włosowych. Pod wpływem wody utlenionej zablokowana jest synteza melaniny jako naturalnego barwnika naszych włosów. Nadtlenek wodoru ulega zwiększeniu, ponieważ spada efektywność rozkładającego go enzymu. Skutkuje to zakłóceniem enzymu, który odpowiadającego za wytwarzanie barwnika w mieszkach. Siwienie włosów umiejscowione może być punktowo lub może występować na całym […]

Olejki pielęgnacyjne przeznaczone do włosów mają za zadanie przede wszystkim nadać im niepowtarzalnego połysku i wrażenia zdrowych, pięknych oraz zadbanych. Co więcej tego rodzaju olejki, czy też balsamy posiadają mnóstwo wartości odżywczych, wpływających na kondycję włosów, na łatwe ich rozczesywanie po umyciu, czy na szybką regenerację po malowaniu, rozjaśnianiu, tudzież przesuszeniu suszarką, czy po kąpielach […]

chicago party buses | http://www.druknaszkle.pl/szklo_w_kuchni.php