Układanie włosów
Tagi: , ,

Fluidy służące skręcaniu włosów są domyślnie nieszkodliwe, w przeciwieństwie do lokówki w rękach amatora, który ignoruje szkody, jakie może wyrządzić. Niemcy zamiast przycinać końcówki włosów preferują ich przypalanie, zabieg taki niszczy włosy. Sądzi się, że przypalanie zamyka końcówki i dzięki temu blokuje ubywanie naturalnego tłuszczu oraz pigmentu znajdującego się we włosach, lecz druga szkoła w tej dziedzinie poleca podcinać końcówki tak, żeby wzmóc proces wydzielania substancji. Z wymienionych metod ta druga wydaje się lepsza ze powodu, iż włosy potrzebują ujścia dla znużenia i zużytych substancji.

Lokówek można używać bezpiecznie bez ryzyka dla zdrowia włosów, należy tylko poświęcić im czas przed użyciem. Zawsze przed dotknięciem włosów należy wypróbować lokówkę na skrawku i jeśli ich nie przypieką możesz nałożyć na włosy. Lepszym pomysłem jest każdorazowo pasmo papieru celem ochrony przed uszkodzeniem. Panie, których fryzjer stosował taką metodę twierdziły, że ich włosy nigdy nie były tak śliczne. Przy kręceniu włosów, używajmy elementów gumowych a nie metalowych. Kręcąc włosy na przodzie głowy lub na grzywce, każde pasemko można nawinąć na małe papiloty i a potem zacisnąć żelazkami, w ten sposób powstanie płaski loczek, można też zwilżyć go fluidem służącym do skręcania włosów i dać spokojnie wyschnąć.

Pomada, która ma zastosowanie przed zabiegiem skręcenia włosów na wałki czy znajduje zastosowanie przed użyciem lokówki sporządzana jest z:
Guma tragakantowa – ½ uncji
Woda różana – 1 pint
Gliceryna – 5 kropli

Po zamieszaniu odstawić do momentu, kiedy się rozpuści, może to trwać do 24 godzin. Jeżeli mieszanka wyszła zbyt twarda należy dodać wodę różaną i znów zostawić na kilka kolejnych godzin. Konsystencja pomady jest właściwa, gdy jest podobna do konsystencji gliceryny. Kiedy zwilżymy nią lok ale jest on zbyt sztywny, musisz go wyczesać a wówczas włosy natychmiast powrócą do naturalnego wyglądu.

Fluidy służące skręcaniu włosów są domyślnie nieszkodliwe, w przeciwieństwie do lokówki w rękach amatora, który ignoruje szkody, jakie może wyrządzić. Niemcy zamiast przycinać końcówki włosów preferują ich przypalanie, zabieg taki niszczy włosy. Sądzi się, że przypalanie zamyka końcówki i dzięki temu blokuje ubywanie naturalnego tłuszczu oraz pigmentu znajdującego się we włosach, lecz druga szkoła w […]

Pielęgnacja własnych włosów na dzień dzisiejszy nie jest niczym trudnym, tym bardziej, że na sklepowych półkach mamy mnóstwo dobrej jakości kosmetyków odżywczych, nawilżających, natłuszczających, wpływających pozytywnie na strukturę włosa. Są nimi między innymi wysokiej jakości olejki do włosów, w tym olejki arganowe, kokosowe, lniane, czy z jedwabiu. Każdy olejek do włosów ma za zadanie wygładzać […]

anaboliki