Włosy ogólnie
Tagi: , ,

Włosy są bardzo ważnym elementem naszego zewnętrznego wyglądu. Zwłaszcza kobiety szczególną wagę przykładają do wyglądu swoich włosów. Piękny i zdrowy wygląd włosów poprawia nasza urodę i wpływa na pierwsze wrażenie odnośnie naszej osoby. Istnieje wiele typów fryzur, które wymagają różnych i odmiennych sposobów codziennej pielęgnacji włosów, dlatego nie istnieje jeden sposób na pielęgnację.

Jest kilka uniwersalnych metod dla wszystkich rodzajów włosów, ale mają one tylko niewielki wpływ na pielęgnację. Te uniwersalne metody, to używanie szamponu, odżywek, ochrona włosów przed promieniowaniem UV oraz wysuszającym działaniem słońca, a także systematyczne zabiegi fryzjerskie takie jak podcinanie końcówek, farbowanie, itp.. Aby określić odpowiednią terapię pielęgnacyjną włosów uprzednio powinniśmy ustalić, jaki mamy typ włosów.
Do codziennej pielęgnacji należą również zabiegi fryzjerskie, takie jak przycinanie, modelowanie, farbowanie itp. Właścicielki włosów normalnych mogą się cieszyć sprężystymi, lśniącymi włosami. Ten typ włosów nie ma potrze by poddawaniu się silnym zabiegom fryzjerskim. Przy długich włosach zalecana jest ewentualnie dbałość o przesuszone końcówki. Warto do tego celu stosować odzywki lekkie w swojej konsystencji, które skutecznie ochronią przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz. Nie zaszkodzą na takie włosy maseczki, które odpowiednio nawilża strukturę włosa. Posiadaczki włosów mieszanych będą stykały się z problemem zarówno suchych, jak i przetłuszczających się włosów. Tłuste są zazwyczaj u podstawy, a przesuszone na ich końcach.

Należy używać w takim przypadku szamponów bardzo delikatnych, dbać o regularne podcinanie końcówek i stosować wzmacniające preparaty. Balsamy bez spłukiwania będą w ty, wypadku niewskazane, z powodu zbyt dużego obciążenia włosa. Z powodu nadmiernej aktywności gruczołów łojowych mamy do czynienia z włosami przetłuszczającymi się. Włosy o takim charakterze często się sklejają i brudzą. Niekiedy towarzyszy im łupież. Dlatego tak ważne jest, aby włosy z takimi skłonnościami myc często i regularnie, co doprowadzi do usunięcia nadmiaru łoju. Najkorzystniejsze w działaniu będą szampony ziołowe o łagodzącym, działaniu, a także szampony zwieszające puszystość. Niewskazane są preparaty bez spłukiwania, które nadmiernie obciążają włosy.

Przy farbowaniu osiemdziesiąt procent sukcesu, to dobór odpowiedniego koloru włosów. W celu dobrania odpowiedniego koloru włosów, wskazane jest uprzednio ustalenie, jaki odcień ma nasza karnacja. Jeśli nasza cera charakteryzuje się ciepłym odcieniem, to powinnyśmy zdecydować się również na farby o ciepłym odcieniu. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczkami odcienia chłodnego, to korzystniej będziemy wyglądać w Kolorze o […]

Idealny blond uzyskamy tylko w salonie fryzjerskim – taki blond będzie elegancki, czarujący oraz naturalny Blond, jest kolorem, który podkreśla osobowość oraz nasz indywidualny styl. Może być jasny albo też ciemny, zimny lub ciepły. Najważniejsze to, żeby kolor blond naniesiony na włosy u kobiety odzwierciedlał jej charakter. Tak indywidualnie, dopasowany odcień do naszej urody, zapewni […]

olej-moringa.pl