Wzrost włosów
Tagi: , ,

We wzroście zdrowych włosów kluczowa role odgrywa gruczoł tarczowy. Ludzki gruczoł tarczowy odgrywa ważną rolę we wzroście zdrowych włosów. Tarczyca, może nie generować odpowiednich ilości hormonów, które regulują metabolizm i inne funkcje ciała, które produkują i utrzymują zdrowe włosów. Taki stan rzeczy nazywamy niedoczynnością tarczycy. Niedoczynność tarczycy wykrywana jest dzięki badaniu krwi. Jej objawami są zmęczenie i nadmierna utrata włosów. Zdarza się, że włosy stają się kruche, bardziej łamliwe i suche. Jeżeli nasza tarczyca jest zdrowa, powolny wzrost włosów może być spowodowany brakiem energii, stresem, nieodpowiednią dietą lub nieodpowiednim trybem życia. Aby temu zaradzić i zwiększyć i poprawić wzrost zdrowych, lśniących i odpornych na łamanie włosów należy: spożywać odpowiednią ilość wody. Kawa, herbata, piwo, słodkie napoje gazowane oraz napoje wzbogacone kofeiną tylko odwodnią nasz organizm, co spowoduje, że będziemy się czuli zmęczeni i wysuszeni, a nasze włosy staną się łamliwe i przesuszone i a ich wzrost będzie spowolniony.

Dlatego pod pojęciem wody należy rozumieć wodę w czystej postaci. Należy również dostosować spożycie wody do pory roku i tego, jakie życie prowadzimy. Kobiety powinny pić do 2,6 litra wody dziennie, a mężczyźni do 3,5 litrów. Według ekspertów dobroczynne działanie na włosy ma spożywanie zielonej herbaty, ponieważ posiada w swoim składzie pewne składniki, które rozluźniają naczynia krwionośne, powodując szybsze krążenie, a tym samym efektywniejsze ukrwienie korzeni włosów i skóry głowy. Pozytywny skutek, według ekspertów ma szyszki spacer, który pomaga w zwiększeniu tempa serca i również poprawia krążenie w całym ciele, a więc także w skórze głowy i mieszkach włosowych.

Należy jedynie unikać spacerowania w najcieplejszej porze dnia. Aby ciało miało wystarczająco energii do odżywiania i wzrostu włosów, należy mu dostarczyć odpowiednia ilość snu. Dziennie zalecane jest aktywnym dorosłym przesypianie od 6 – 8 godzin dziennie, ale to również zależy od trybu jak prowadzimy. Nawet dwudziestominutowa drzemka jest idealnym sposobem na dostarczenie optymalnej dawki energii. 20 minut to odpowiedni czas, który niesie maksymalne korzyści. Bardzo dużym problemem w normalnie funkcjonującym społeczeństwie są coraz popularniejsze ekstremalne diety, które eliminują główne grupy pokarmów. Mogą one niekorzystnie wpływać na zdrowia włosów i spowalniać proces ich wzrostu. Stymulować łysienie mogą diety zawierające zbyt mało kalorii lub diety całkowicie eliminujące proteiny i węglowodany. Dlatego tak ważne jest, aby nasza dieta powinna być zbalansowana, z odpowiednią ilością protein i węglowodanów.

Na polskim kosmetycznym jest wiele preparatów do pielęgnacji włosów. Różnią się one nie tylko opakowaniem, ale przede wszystkim składem, przeznaczeniem, sposobem pielęgnacji, Mamy do czynienia z odzywkami, maskami, fluidami na końcówki, pojawiają się odżywiające serum do włosów, oraz produkty wzmacniające, odżywiające i nawilżające strukturę włosa. Mamy szereg preparatów w zależności od tego, jaki posiadamy rodzaj […]

Z włosami, szczególnie kobiety robią cuda. Układają sobie włosy na bardzo różnorakie sposoby, pryskają lakierami, układają na pianki, obcinają, farbują na kolory tęczy. W rezultacie włosy stają się wyjałowione, zniszczone, pozbawione blasku, naturalnego połysku. Dodatkowo rozdwajają się, są suche, łamliwe, szorstkie, puszące. Doczepiane włosy naturalne Łódź są jakimś tam rozwiązaniem i alternatywa zagęszczenia naturalnych włosów, […]

www.laryngologiakrakow.pl