Zdrowe włosy to często również zdrowa skóra.
Tagi: , , ,

Pielęgnacja twarzy to niezmiernie ważny aspekt dbania o włosy, często jest ona jednak zaniedbywana; ma ona bardzo duże znaczenie, jeżeli chodzi o wypadania włosów. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, którzy zadawalają się prysznicem i myciem kostką mydła, nie poświęcając grama uwagi pielęgnacji twarzy. Poprzez brak dbałości o skórę twarzy prowadzimy do odkładania się łoju. Łój to tłuszcz, który poprzez mieszki włosowe natłuszcza nasze włosy; ten sam tłuszcz odpowiada za powstawanie brzydkich wyprysków na naszej twarzy. Odkładający się łój na twarzy oraz czole poprzez to, że zamyka martwe komórki skóry. Zamiast tak jak powinny wypadać z naskórka, zatykają one pory. Wysoko na czole, przy samej linii włosów, powoduje złe funkcjonowanie mieszków włosowych, oraz wspiera niszczenie włosów i łysienie.
Zwykłym mydłem służącym do mycia ciała i rąk nigdy nie powinniśmy myć twarzy. pH zawarte w mydłach zabiera niezbędne tłuszcze zawarte w skórze, odpowiedzialne są one za natłuszczanie twarzy, dodatkowo wiele z takich mydeł ma formułę antybakteryjną, usuwa ona bakterie zarówno te szkodliwe jak i te pożyteczne. Widać zresztą, jaki napis jest na opakowaniu –mydło nazwano środkiem do mycia rąk i ciała. Dobra pielęgnacja twarzy to trzy kroki, powinno powtarzać się je rano i wieczorem: oczyszczenie, tonizowanie i nawilżenie. Mężczyźni nie muszą się obawiać: zajmuje to kilka minut, a na pewno rezultat będzie ich wart. Poprawicie w ten sposób nie tylko stan włosów, ale i twarz – będzie zdrowsza i pełna energii.

Szczególnie kobiety nie powinny pomijać tej niezwykle ważnej czynności. Większość z nich ma ulubioną linię produktów, stosuje je od wielu lat – proponujemy je odstawić i wypróbować zamieszczone przez nas przepisy. Będą z tego dwie korzyści a mianowicie: Po pierwsze, w składzie nie mają one żadnych szkodliwych chemikaliów, które czasem odkładają się w skórze i jej szkodzą. Kiedy używamy produktów pochodzących z apteki prawdopodobnie działamy raczej na niekorzyść niż na plus dla skóry. Produkty, które kupujemy w drogerii są zazwyczaj o wiele za drogie, jeżeli porównamy ich cenę z skutecznością. Korzyścią stosowania opisanych metod jest to, że stosując takie kosmetyki nie finansujemy żadnych drogich kampanii reklamowych czy licencji dla gwiazd zatrudnionych przy reklamowaniu znanych firm kosmetycznych.

Pielęgnacja własnych włosów na dzień dzisiejszy nie jest niczym trudnym, tym bardziej, że na sklepowych półkach mamy mnóstwo dobrej jakości kosmetyków odżywczych, nawilżających, natłuszczających, wpływających pozytywnie na strukturę włosa. Są nimi między innymi wysokiej jakości olejki do włosów, w tym olejki arganowe, kokosowe, lniane, czy z jedwabiu. Każdy olejek do włosów ma za zadanie wygładzać […]

Włosy są bardzo ważnym elementem naszego zewnętrznego wyglądu. Zwłaszcza kobiety szczególną wagę przykładają do wyglądu swoich włosów. Piękny i zdrowy wygląd włosów poprawia nasza urodę i wpływa na pierwsze wrażenie odnośnie naszej osoby. Istnieje wiele typów fryzur, które wymagają różnych i odmiennych sposobów codziennej pielęgnacji włosów, dlatego nie istnieje jeden sposób na pielęgnację. Jest kilka […]

dzbanki do kawy | usg 3d wrocław